fbpx

MIKROTSEMENT – HÜVASTI VUUGIVAHEDE KÜÜRIMISELE!

Eestis on mikrotsement veel suhteliselt uus niiskete ruumide viimistlusmaterjal ja alles hakkab populaarsust koguma, mikrotsemendi päritolumaal Hispaanias aga on selle materjaliga vannitubasid ja ka teisi pindasid tehtud juba üle paarikümne aasta, mis annab tunnistust, et tegemist on kvaliteetse ja püsiva materjaliga niisketes ruumides. Meie põhjanaabrite juures Soomes on mikrotsement olnud kasutusel juba ligi kümme aastat ja osutunud soomlaste väga suureks lemmikuks.

Põhjuseid, miks mikrotsementi eelistada on mitmeid:

  • Inimesed on otsimas alternatiivset lahendust keraamilistele plaatidele.
  • Tänapäeva sisekujunduses on kõrgelt hinnatud minimalistlikud betoonilaadsed viimistlused, mida mikrotsemendiga kenasti luua saab.
  • Ehk kõige olulisem on asjaolu, et mikrotsemendiga kaetud pinnal puuduvad vuugivahed ja seda on vannitoas või duširuumis seetõttu väga lihtne hooldada.

Mikrotsmendi puhastamiseks ei ole soovitav kasutada tugevaid happelisi vahendeid sarnaselt nagu teistegi betoonpindade hooldamisel. Kuna mikrotsemendiga viimistlemise puhul puuduvad vuugid ja pind on sile, siis mustusel polegi head võimalust kinnituda ja puhastamiseks piisab õrnast pesuvahendist.

Mikrotsemendiga kaetud vannitoa või duširuumi puhul on oluline regulaarne puhastamine pehmema harja või svammiga ning puhastuvahendiga. Pind tehakse märjaks, hõõrutakse kergelt üle puhastusvahendiga ja seejärel loputatakse. Väga hästi mõjub see, kui peale igat duši all käimist seisev vesi põrandalt vastava kraabitsaga ära pühitakse.

Juhul kui vee kvaliteet on kehvemapoolne, nt kas lubja- või rauarikkas, siis võib olla vajalik põrandapinna kerge üle lihvimine ja hoolduslakkimine.

  • Category : Concept
  • Type :