fbpx

VANNITUBA VÄRSKENDAMAS

Kevade saabumise ja ümbritseva looduse ärkamise ja tärkamise aegu on tihti soov ka enda kodus olevatesse ruumidesse natuke kevadist värskust juurde tuua. Siin mõned ideed vannitoa jaoks.

TEE KÕIGEPEALT VANNITOA SUURPUHASTUS

Selleks, et uuele ruumi teha on hea kõigepealt vanast loobuda. Vii vannitoast või duširuumist puhastamise ajaks välja kõik, mis võimalik – käterätid, vaibad, pesukastid, kardinad, ka puhastus- ja hügeenitarbed ning korista ruumi iga nurk põhjalikult. Sorteeri kõik vannitoas olnud pudelid, tuubid, potsikud, totsikud ning vii tagasi ainult need, mida tõesti kasutatakse.

MILLISED TOONID SEOSTUVAD SULLE KEVADISE VÄRSKUSEGA?

Vaata enda puhtas vannitoas ringi ja mõtle, et millised kevadised toonid sind kõige rohkem puudutavad ning värskelt, rõõmsalt ja teotahteliselt tundma panevad. On see tärkava looduse roheline, kevadise taeva sinine, päikese rõõmus kollane või miks mitte ka energiat andev punane.

KUI POLE VÕIMALIK PALJU KUJUTADA, TEE VÄIKSEID MUUTUSEID!

Alati pole vaja teha suurt kulutust, et uuendada-värskendada ruumi. Tihti piisab ka väikeste asjade muutmisest ja ehk ka järk-järgult uute detailide lisamisest. Aksessuaarid, mille toonidega saab vannituppa soovitud värskust tuua on näiteks seebialus, hambaharja tops, käterätid, vaibad, dušikardin, küünlad jne.

VÄRSKUST JUURDE SELLE HOOAJA VANNITOA TRENDIDEST.

Kaasaegsust ja silmailu võib vannituppa juurde tuua ka selle hooaja trendidest. Näiteks vahetada tilkuv kraan ja dušisegisti välja ning tavalise kroomi asemel valida mõnda muud metallitooni segistid. Kui aga valge vann on ajahammasrataste vahele jäänud, on trendikas valida nt must vann. Samuti võib valgesse või halli vannituppa tuua lisadak pastellseid toone kas plaatide või tekstiilidega. Vannitoa trendi märksõnadena võib veel välja tuua: käsitöö kasutamise, maaläheduse, skandinaavialiku stiili (houzz.co.uk).

IDEED VANNITOA VÄRSKENDAMISEKS MIKROTSEMENDIGA.

Kui vannitoas sai tehtud põhjalik puhastus, aga selgus, et näiteks põrandaplaatide vuugivahed ei läinudki päris puhtaks, siis on võimalik paigaldada sobivas toonis mikrotsement kerge vaevaga otse vanadele plaatidele.

Kui oled kasutanud vannitoa siseviimistluses peamiselt valget, aga soovid näiteks koos oma uue musta vanniga tuua sisse rohkem kontrasti ka vannitoa ühte seina või põrandasse, siis mikrotsemendi tootevalikus on olemas must mikrotsemendi toon Negro.

Mikrotsementi on olemas 56 erinevat tooni, kus lisaks kaunitele pastellsetele toonidele on olemas ka erksamaid rohelisi, kollaseid ja siniseid toone, mis toovad värskust ning elusust väsinud ruumi.

Vastavalt eelarvele on võimalik mikrotsemendiga paigaldada järk-järgult – nt kõigepealt põrand, mõne aja pärast üks sein jne.

Kui vann või kraanikauss on läinud karedaks ja mustus on kogunenud ning seda ei ole enam võimalik eemaldada on võimalik mikrotsementi paigaldada vanale vannile või kraanikausile.

Keraamilist plaatide vuugivahed määrduvad rohkem just dušinurgas, heaks ideeks on katta mikrotsemendiga ainult dušinurk või otse vanni kõrval olev sein ning tuua seeläbi ruumi uut värskust.

Kaunist kevadet!

  • Category :
  • Type : Modern